Chocolates costing $8 per pound are to be mixed with chocolates costing $3 per pound to make a 20 pound mixture. If the mixture is to sell for $5 per pound, how
-
-
Answer:
Your question is too long and got cut off, we therefore don't know what you are asking.
Anonymous at ChaCha Visit the source
Other answers
Your question is too long and got cut off, we therefore don't know what you are asking.
Related Q & A:
- How do I make a python web program that is on a ubuntu server allow access to the server?Best solution by Yahoo! Answers
- Dose anyone know how to make a toga without cutting a sheet?Best solution by Yahoo! Answers
- How can anybody make a liven on a $8.00 an hour job?Best solution by Yahoo! Answers
- How do you make a game type in halo 3?Best solution by answers.yahoo.com
- How do make a website and make money from it?Best solution by Yahoo! Answers
Just Added Q & A:
- How many active mobile subscribers are there in China?Best solution by Quora
- How to find the right vacation?Best solution by bookit.com
- How To Make Your Own Primer?Best solution by thekrazycouponlady.com
- How do you get the domain & range?Best solution by ChaCha
- How do you open pop up blockers?Best solution by Yahoo! Answers
For every problem there is a solution! Proved by Solucija.
-
Got an issue and looking for advice?
-
Ask Solucija to search every corner of the Web for help.
-
Get workable solutions and helpful tips in a moment.
Just ask Solucija about an issue you face and immediately get a list of ready solutions, answers and tips from other Internet users. We always provide the most suitable and complete answer to your question at the top, along with a few good alternatives below.